Češi mají zájem o předvánoční půjčky

Přestože by Vánoce měly být svátky klidu, minimálně předvánoční příprava vypadá přesně obráceně. Lidé na poslední chvíli shání dárky, v horším případě také peníze na dárky. Snaží se přichystat svým blízkým co nejhezčí společně strávené chvíle, a tak neváhají a klidně si půjčí.

Podle některých statistik by si každý třetí Čech na vánoční dárky klidně půjčil a každý osmý to už někdy udělal. Jednoznačná data z letošního roku však ještě nejsou k dispozici, protože spousta lidí řeší dárky teprve teď, v posledním týdnu. Nebankovní společnosti poskytující půjčky tak zažívají boom a ještě do Štědrého dne budou. Potvrdit by to mohla i společnost Emmas Credit.

Na dárky je lepší půjčit si u nebankovní společnosti

Jít kvůli půjčce na dárky do banky je hloupost. Pravděpodobně by vám tam za takovým účelem ani nepůjčili, navíc od nebankovních společností dostanete lepší nabídku. Mnohé z nich počítají s půjčkami před Vánoci a nabízí svým klientům speciální dárky v podobě slev z úroků či prodloužené doby splatnosti.

První cestou se vydává také Emmas Credit. Noví klienti dostanou v rámci vánoční půjčky slevu 200 korun. Jinak pro ně platí úplně stejně výhodné podmínky jako po celý rok. O půjčku mohou zažádat přes online formulář a v případě schválení je na jejich účet odeslána do 30 minut. Kdy přijde, záleží na konkrétní bance. Z vlastních zkušeností nejspíš víte, že někdy peníze mezi bankami cestují i dva nebo tři dny. Přesto je to pořád docela rychlá služba a do Štědrého dne nákup dárků určitě stihnete.

Nepřežeňte to, ať nezačnete nový rok v dluzích

Počítejte však s tím, že hned po novém roce bude nutné půjčku splatit. Krátkodobé půjčky mívají obvykle měsíční splatnost, takže z první výplaty roku 2017 budete muset značnou část ukousnout. Půjčujte si tedy s rozvahou a pouze tehdy, když víte, že budete mít na splátky. V opačném případě prostě nakupte levné dárky nebo se pokuste něco vyrobit. Praví přátelé a rodina to ocení i tak.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář