Brzdové třmeny se dají repasovat, tato operace není nákladná

V momentě, kdy u svého auta, náklaďáku, kamionu, autobusu a podobně pociťujete malé nebo dokonce opakované problémy s brzděním, nečekejte ani chvíli a zajeďte do autoservisu. S takovými potížemi není radno si zahrávat! Rozhodně nenechávejte brzdy, brzdové třmeny a jejich opravu na poslední chvíli. Toto váhání by vás mohlo stát veliké finanční částky anebo zdraví či život. V případě, že jste majitelem nebo provozovatelem spediční firmy, půjčovny automobilů anebo hromadné dopravy, určitě víte, jak nákladné jsou opravy a následná odstávka potřebných vozidel.

Repase brzdových třmenů je v porovnání s nákupem nových součástek mnohokrát levnější

Jak už jsme zmínili, s jakýmikoliv opravami se nevyplatí otálet. V případě, že potřebujete opravit vzduchové brzdy na jednom či více vozech, repase brzdových třmenů je v porovnání s pořízením nových více než o polovinu levnější. Máte dvě možnosti: můžete si brzdové třmeny objednat a při správce vzduchového brzdného systému dodat mechanikovi požadované díly, anebo si pro repasované brzdové třmeny přijedete a do druhého dne, nejpozději do dvou dnů vám budou vadné součástky vyměněny za repasované.

Mnoho automobilistů se ptá, zda jsou repasované součástky opravdu tak kvalitní jako nové. U brzdových třmenů po repasi nepoznáte rozdíl – maximálně v ceně. Aby každé vozidlo dobře jelo a spolehlivě reagovalo na pokyny řidiče, je nezbytné mít dobře fungující brzdový systém, jehož součástí jsou pochopitelně i brzdové třmeny. Odbržďování musí být přesné a okamžité, aby nedocházelo ke zbytečnému přehřívání brzdné soustavy, opotřebení destiček a kotoučů. Myslete i na to, že správně fungující brzdová soustava a brzdové třmeny omezí spotřebu paliva! A tak i minimální investice do funkčních součástek dokáže udělat divy!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář