Bezplatná výměna baterie u iPhone: Kdy na ni máte právo?

Výměna baterie u zařízení od Applu je poměrně drahou záležitostí. Kdy ale máte nárok na její bezplatnou výměnu? Čtěte v tomto článku.

Bez baterie ani ránu. Pokud vám ale iPhone SE nova baterie přestane fungovat, možná budete mít nárok na její bezplatnou výměnu. V tomto článku vám ukážeme, za jakých okolností na ni vzniká nárok.

Bezplatná výměna baterie

Baterie iPhone SE vymena může být poměrně drahá. V některých případech se vyšplháte i přes dva tisíce korun. Neoriginální servisy jsou sice o něco levnější, i tak si budete muset připlatit za práci a materiál. Na některá poškození se ale vztahuje tzv. „Program bezplatné výměny“. Kdy jej budete moct uplatnit?

Hned na začátku vás musíme zklamat – baterie do iPhone SE tento program nevyměňuje. Program je určen především pro uživatele iPhone 6S a nebo iPhone 6S Plus. U těch totiž mohou nastat potíže spojené se zapínáním samotného přístroje a fungováním baterie. Jestliže jste něco takového zažili, možná budete mít na výměnu nárok. Na oficiálních webových stránkách podpory Apple stačí zadat sériové číslo vašeho telefonu a ověřit si, jestli i váš iPhone spadá mezi výrobky s poruchovými součástkami. Pokud ano, budete mít nárok na bezplatnou výměnu.

Jak zjistit stav baterie?

S výměnou Apple iPhone SE baterie ale nemusíte čekat, dokud zařízení úplně nepřestane fungovat. Šikovným pomocníkem vám může být především záložka Baterie, kterou najdete v nastavení. U starších verzí iOS (10.2.1 – 11.2.6.) vás telefon právě v této záložce může upozornit, že by bylo dobré baterii vyměnit. U novějších verzí se sice zpráva nezobrazuje, pomoc i tak stále můžete najít.

Zamiřte do Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie. Tam naleznete užitečné informace ohledně stavu vaší baterie i iPhonu celkově. Pokud by tyto informace byly alarmující, neváhejte a kontaktujte podporu Apple. Případně navštivte servis, nebo objednejte novou baterii z iSwap.cz, kde naleznete originální náhradní díly za velice příznivé ceny.