Bez jakých pomůcek se neobejdete, pokud chcete špičkově ovládat CNC frézku?

blickpixel / Pixabay

Frézování přesných obrobků představuje ohromnou příležitost k výdělkům pro všechny schopné podnikatele. Pokud do tohoto oboru proniknete, dočkáte se nesplnitelného množství zajímavých zakázek. To znamená stabilní živobytí a poměrně hezké zisky. Nejdříve však musíte investovat do nejrůznějších detailů. Co nesmíte podcenit?

Práce s detaily

Už samotná podstata obrábění jasně určuje, že se jedná o obor pro naprosté perfekcionisty. Vyrábět rozměry s přesností pouhých setin milimetru není jen tak pro někoho. Naprostým základem jsou vhodně zvolené nástroje. Každý druh materiálu vyžaduje totiž jiné otáčky, rychlosti posuvu i množství odebírané třísky. Jednotlivé operace zase počítají s odlišným úhlem ostří a tak dále.

Čím častěji budete měřit s pomocí kvalitních měřidel, tím větší jistotu budete mít. Ani to nejlepší nastavení stroje vám nezajistí stoprocentní bezpečí. Stačí jen malá změna teplot nebo neviditelné obroušení nástroje, aby se vše pokazilo. Přesně proto se seznamte s mikrometrickými měřidly, hloubkoměry, výškoměry a dalšími pomůckami.

Uložení a závity

Drtivá většina zakázek vyžaduje realizaci uložení pera a hřídele, stejně jako vnější i vnitřní závity. K tomu vám skvěle poslouží závitové, třmenové a válečkové kalibry, přičemž se určitě hodí i měřicí závitové kroužky. Jejich funkce je naprosto jasná. Stačí je přiložit (našroubovat) do předem určeného prostoru a ihned zjistíte, jestli pasují, či nikoliv. Pokud ano, máte vyhráno.

Jestli sháníte nástroje, měřidla a kalibry, navštivte stránky oblíbeného e-shopu nastroje.cz. Ten disponuje ohromným výběrem všech normovaných položek. Zároveň vás potěší velmi nízkými cenami a svižným doručením až k branám vaší firmy. Díky tomu ušetříte čas, peníze i své nervy.