3 praktické rady, čím topit v zimě

Teplé počasí se opět pomalu kazí a je na čase přemýšlet, čím budeme v zimě topit. Každý, kdo má kotel, ví, že je dobré sehnat si materiál na zátop s předstihem. Občas se totiž může stát, že během sezóny budou zásoby vyprodané. Takže i když je vám možná pořád trochu teplo, začněte se připravovat na chladnější počasí i s pomocí tohoto článku.

Klasické dřevo

Na topení se běžně využívá dobré suché dřevo. To si můžete objednat, případně ho získat pokácením stromu či drobnějšího roští na zahradě. Pozor si ale dejte na to, aby bylo dřevo dostatečně vysušené. V případě, že si objednáte dřevo rovnou na zátop, mělo by vám dorazit v již připraveném suchém stavu. To, jaký druh dřeviny zvolíte, závisí na aktuální nabídce. Také zvažte, jestli chcete větší kusy dřeva, které si sami naštípete, nebo koupíte už připravené a naštípané dříví.

Chytře balené uhlí

O něco výhřevnější variantou je uhlí. To, zda bude černé, nebo hnědé, nehraje až tolik velkou roli. Obě varianty jsou totiž náročné na udržení pořádku při skladování. Chytrým řešením je pytlované uhlí, které nabízí jednodušší skládání i následné uložení do sklepa či kamkoliv jinam. Praktické pytle jsou baleny po různých gramážích, často například 25 kilogramů. Objednáte si takové množství, jaké potřebujete, a následně spotřebováváte jednotlivá balení.

Brikety

Další praktickou variantou, kterou oceníte i díky tvaru ideálnímu pro vkládání do menších otvorů kamen, jsou brikety. Dostupné jsou dřevěné či uhelné a záleží jenom na vás, jakým dáte přednost. Vhodné je zvolit kombinaci. Při potřebě delšího hoření se více hodí uhelná briketa. Vzhledem k praktickým balením je opět dobré udělat si zásoby včas, než budou vyprodané či za vyšší sezónní ceny. Topivo můžete nakoupit v internetových obchodech, kdy vám ho dovezou rovnou domů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář