Zpříjemněte si zimní období dovolenou v exotické destinaci

Ačkoliv evropská přímořská letoviska mají své ojedinělé kouzlo, většinou postrádají exotický či orientální nádech. Za těmito touhami lidé vyráží do vzdálenějších zemí, jako jsou Indie, Srí Lanka, Kapverdské ostrovy, Brazílie a podobně. Vysoké nároky a netradiční požadavky turistů uspokojuje cestovní kancelář Monoï, která se specializuje výhradně ne luxusní exotické dovolené a zájezdy na míru.

Specialitou cestovní kanceláře Monoï, která na tuzemském trhu působí od roku 1996, je exotická dovolená v lukrativních oblastech. V České republice nyní panuje chmurné počasí, a tak se lákadlem stávají netradiční krajiny s příjemnými teplotami a slunečným počasím.

elephant-471480_1280-1

Srí Lanka je perlou Indického oceánu

Pokud si pokládáte otázku, kam na dovolenou, potom se vám nabízí dobrodružný ostrov ležící v jihovýchodní Asii. Srí Lanka, ostrovní stát rozprostírající na stejnojmenném ostrově, se vyznačuje panenskou přírodou, nádhernými písčitými plážemi a bohatou faunou. Kulturním, průmyslovým a obchodním centrem je město Kolombo. Za návštěvu stojí národní park Horton Plains s přírodními úkazy.

shopkeeper-289772_1280

Za zmínku bezpochyby stojí zdejší kuchyně ovlivněná nejen sousední Indií. Chutě mají také nádech arabské, portugalské, malajsijské, holandské i anglické kuchyně. Charakteristickým rysem pokrmů je koření, například rýže se podává s kari.

Srí Lanka je pokrytá písečnými plážemi omývanými křišťálově čistým mořem, a tak si vychutnáte romantické procházky podél šumějícího moře.

Kdy vyrazit na Srí Lanku?

Srí Lanka se nachází v tropickém pásmu, a proto je pro ni typické slunečné počasí. I když jsou zde i období dešťů, ale ty bývají silné a krátké. Jestliže zvolíte zájezdy na míru do této lokality v období od listopadu do března, přivítá vás příjemná teplota mezi 29 až 30 stupni Celsia. A v moři se teplota vody pohybuje mezi 27 až 29 stupni Celsia.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář