Zaměstnání vs. podnikání: Co je lepší?

Celosvětová ekonomika v posledních letech rozkvétá, což je perfektní zpráva jak pro klasické zaměstnance, tak i pro podnikatele. Pracovníci nepřijdou o svůj post ve stabilní firmě, pokud jsou ovšem spolehliví, a podnikatelům se pohrne jedna zakázka za druhou. Jestliže však patříte mezi absolventy střední či vysoké školy, staví se před vás otázka, zda se nechat zaměstnat na hlavní pracovní poměr, nebo si otevřít vlastní byznys. Každá mince má dvě strany.

V první řadě se nabízí zajímavý post ve veřejné sféře, kde se plat odvíjí od platové třídy. V případě podnikání si plat nastavujete sami, a to podle toho, jak se daří vaší společnosti. Začátky bývají sice krušné, nicméně na konci trnité cesty čeká bezstarostný život.

Staňte se YouTuberem

Především mezi mladou generací se rozmohl trend natáčet se a dávat videa na YouTube. Jestliže u jednotlivých videí získáte dostatečný počet zhlédnutí, YouTube vám začne vyplácet měsíčně určitou částku. Obecně platí pravidlo, že čím víc zhlédnutí a odběratelů, tím více peněz od platformy dostanete. YouTubeři si mnohdy přijdou na slušné peníze pohybující se v řádech i několik set tisíc korun, nicméně musíte přijít se zajímavým tématem, které bude diváky zajímat.

Zřiďte si živnostenský list

Pokud se rozhodnete jít vlastní cestou a vybudovat si podnik od samotných základů, nejprve si musíte zřídit živnostenský list. V takovém případě se na vás nevztahují žádné platové tabulky, ale mzda bude závislá na tom, jak budete šikovní. Živnostenský list si zřídíte na živnostenském úřadu, kde po vás úřednice budou chtít vědět, jaké oblasti se budete věnovat. I když budete YouTuber, musíte mít otevřenou živnost. Sice podnikání s sebou nese určitá rizika, pokud je však překonáte, budete si žít jako králové, respektive královny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář