Vhodná střecha na zahradu

Pokud máte vlastní zahradu a ještě jste se nepustili do budování venkovního posezení, je nejvyšší čas. Nejde o nic extra snadného ani levného, nicméně konečný výsledek bude stát za vynaložené úsilí i peníze.

Základem je hlavně sehnat vhodný nábytek, potažmo zastřešení. Možností je více, takže výběr se vám může trochu ztížit.

Ratan či plast?

Pořídit si zahradní nábytek není žádná sranda. Nejenže musí vypadat reprezentativně, ale zároveň by měl být maximálně odolný. Venkovní prostředí je totiž k mnoha materiálům docela nepřátelské, a proto se doporučuje zaměřit se v tomto případě na dvě základní suroviny – plast a ratan.

Plastový nábytek je brán pořád jako podřadný, a přitom je plast jedním z nejodolnějších materiálů pod sluncem. Navíc nábytek z této suroviny vypadá dnes už docela k světu, zvláště, když si připlatíte za něco trochu lepšího.

Ratanový nábytek má rovněž hodně co nabídnout. Vzhledem k jeho specifickému vzhledu nemusí sednout každému, nicméně i tak jde o dobrou volbu, jenž navíc nemusí být finančně vůbec náročná. Běžně se po celém světě venkovní ratanové posezení nakupuje v antikvariátech.

Mohutný altán

Nechcete-li, aby vás během nedělního grilování přepadl z nenadání déšť a všechno zhatil, bez vhodného zastřešení se rozhodně neobejdete.

Mezi špičku v tomto oboru patří zahradní dřevěné altány. Jsou robustní, dobře chrání před nešvary počasí, a navíc vypadají skutečně dobře. Dají se pořídit v mnoha variacích, takže je z čeho vybírat. Pro někoho jsou však až příliš drahé, respektive zabírají moc místa. V takovém případě není problém vybrat si trochu něco jiného, třeba pergolu.

Jednoduchá funkční střecha

Pergoly jsou podobně jako altány klasickými zahradními stavbami. Pergoly jsou však konstrukčně přeci jen o něco jednodušší, což má pozitivní vliv i na jejich cenu. Svou práci ovšem dokáží rovněž odvést.

Alternativou k pergolám mohou být přístřešky na auto. Ty jsou dostatečně velké jak ke schování grilu, případně nábytku, tak mohou fungovat dobře i jako kryt pro osobní auto.