Tak trochu jiná zimní dovolená? V Rusku

Přemýšlíte, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pokud máte dost přeplněných a předražených alpských středisek, zkuste to letos pojmout jinak. Spoustu krás nabízí například Ruská federace. Obzvláště v zimních měsících. 
Mezi ruská nejznámější lyžařská střediska jednoznačně patří okolí Dombaje v západní části Kavkazu a Baksan Elburs na severu. Kavkaz je dokonce přímo stvořený pro milovníky adrenalinového lyžování a jako takový je silnou konkurencí amerického Colorada. Absolvujete-li poměrně náročně školení, můžete si vyzkoušet lyžování za pomoci vrtulníku. Ano, to je ta jízda, kdy se rychlostí auta řítíte slalomem mezi stromy. Zní to dostatečně bláznivě? Takové je celé Rusko!

Vízum vám obstará zprostředkovatelská agentura

Podařilo se nám náležitě vás navnadit? Pokud ano a začínáte o cestě na východ uvažovat, uvědomte si, že do země vás nepustí bez platného víza. O vízum do Ruska můžete zažádat na některém z konzulárních oddělení ruské ambasády, která se nacházejí v Praze, Brně a Karlových Varech. Nebo se můžete obrátit na služby některé ze zprostředkovatelských agentur, které vše potřebné – a že toho není málo – obstarají za vás. Jednu z nich najdete na stránkách www.vizumrusko.cz.

Na co nezapomenout?

Na vás bude jen vyplnit patřičný formulář, k němu přiložit cestovní pas platný déle než půl roku po návratu do vlasti, kopii jeho hlavní strany (s žadatelovými údaji), dvě pasové fotografie, doklad o zaplaceném cestovním pojištění a tzv. pozvání. Nemějte strach, i to za vás za malý poplatek zprostředkovatelská agentura vyřídí. Především pro vás ale bude jakousi zárukou, že podaná žádost bude kompletní a vy na svou vysněnou dovolenou skutečně odjedete. I malá chybka totiž může být důvodem vrácení žádosti, kterou budete nuceni podat znovu. A to obnáší zdržení, o které jistě nestojíte.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář