Rejstřík společenství vlastníků a bytových družstev

Internet je plný zajímavých služeb a aplikací. Některé využívá široká veřejnost, jiné slouží užší skupině uživatelů. K tomu druhému typu patří také webová aplikace DomoD, která usnadňuje práci společenstvím vlastníků jednotek (SVJ) a bytovým družstvům (BD).

Portál DomoD.cz. je vlastně seznamem SVJ/ BD. Prostřednictvím názvu, adresy nebo IČ se tam dá dohledat úplně každé SVJ a BD v České republice. Mají tam zdarma vytvořenou svou stránku, již mohou upravovat, pokud se do systému zaregistrují. Ve výchozím stavu je na stránce konkrétního SVJ/ BD vidět pouze adresa, IČ, mapa a příspěvek „Vítejte v systému DomoD“. Ve spodní části je také možnost prokliknout se přímo na výpis z veřejného rejstříku. Na příklad toho, jak vypadá základní neupravená stránka, se můžete podívat na stránce SVJ v Želechovicích nad Dřevnicí.

Po přihlášení je možné na stránku přidávat příspěvky, které uvidí široká veřejnost – tedy kdokoliv, kdo si na webu projde registr SVJ/ BD. Nechybí ani možnost přidávat informace viditelné pouze po přihlášení.

Co systém přináší?

Usnadňuje správu nemovitostí, obsahuje podklady pro evidence, rozhodnutí a kontrolu, práva a povinnosti. Pomůže každému odpovědnému hospodáři, který chce mít o všem transparentní přehled. Šetří čas, nervy i peníze a eliminuje chyby.

Systém, který je dostupný přes webovou aplikaci, umožňuje nahrávat dokumenty, uchovávat informace o revizích a odečtech měřidel, kontrolovat poruchy a závady či komunikovat s ostatními. Dokumenty lze pochopitelně sdílet, nahlášené závady jsou označené podle priority, kalendář upozorňuje na nadcházející události.

Nejlépe to uvidíte na vlastní oči. Podívejte se na portál SVJ/ BD a založte si svůj účet. Celá webová aplikace je v základní verzi k dispozici zdarma. Pokud budete potřebovat více úložného prostoru, bude to celé SVJ/ BD stát pouhých pár stokorun ročně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář