Odzvonilo klasickým kobercům?

Proč si pořídit koberec?

Zdá se, že z českých domácností nadobro mizí koberce nebo se alespoň povážlivě zmenšují. Dříve koberce pokrývaly podlahy od stěny je stěně. Pokud si pořídíme do domácnosti koberce dnes, vítězí především ty kusové. Doba, kdy koberce měly zamaskovat nevzhledné podlahové krytiny je pryč. Ale koberce bychom rozhodně zatracovat neměly. Mají několik významných vlastností a funkcí, které zlepší vzhled bytových prostor. Patří k nejpůsobivějším dekorativním prvkům, umí sladit jednotlivé stylové předměty v místnosti, dokáží vkusně zútulnit chladné a tvrdé podlahy, zajišťují tepelnou a akustickou izolaci a je příjemné po nich chodit.

Koberce pro 21. století? I pro alergiky.

Z klasických materiálů pro výrobu koberců vede vlna. Dobře tlumí hluk, je příjemná na dotek a navíc se vlněný koberec méně sešlapává. Ovšem pozor! První měsíce pouští chlupy, není to známka vady, ale spíše kvality. Vlněný koberec se několik měsíců tímto způsobem usazuje a zašlapává. Vydrží v dobrém stavu i celá desetiletí. V současnosti se však také vyrábí inovované koberce s přidáním bavlny či hedvábí. Takto vylepšené materiály jsou více odolné a lesklé. Ani alergici se nemusí vzdávat koberců. Pro ně jsou určeny koberce ze syntetiky. Mají sklon rychle se opotřebovat, proto je nutná vhodná péče. Výhodou je fakt, že se snadno čistí. Vyberte si syntetický koberec s příměsí teflonu, která odpuzuje prach. V kurzu jsou také neobvykle materiály, jako je juta, sisal nebo mořská tráva.

Dárek z dovolené.

Oproti klasickým kobercům si stále větší popularitu získávají orientální koberce, které mohou být zajímavým suvenýrem z exotické dovolené. Nejlépe vyniknou jako dekorace na stěně. Na zeď se připevňují dvěma způsoby. Buď skrytým zavěšením na kobercovou lištu, nebo jednoduchým závěsem, který sestává z tyčky a látkového návleku. Vyplatí se důsledná ochrana proti molům. Nejméně dvakrát ročně je nutné kobereček vyklepat, zbavit prachu a nečistot. Vsaďte na vhodnou chemickou ochranu v podobě sprejů nebo kuliček proti molům. Kuličky dejte do sáčku a připevněte je na zadní stranu koberc

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář