O finanční půjčku lze nyní zažádat i přes sms

Finanční tíseň je jednou z nepříjemností, kterou mnoho z nás řeší žádostmi o úvěr. Samotné vyřizování v bankách však zabere velké množství času. Pokud máte rádi vyřizování věcí online, už jen kvůli pohodlí domova a časové úspoře, mohli byste se spokojit s novým typem žádání o úvěr – takzvanými sms půjčkami. O co se jedná?

Jde o typ úvěru, který v dnešní době poskytuje velké množství finančních institucí. Pro získání sms půjčky se jako první krok musíte k příslušné finanční instituci registrovat. V drtivé většině případů bude potřeba pro náležité dokončení registrace doložit doklad totožnosti, respektive jeho kopii. Registraci vyžadovanou pro sms půjčky zprostředkovávají praktické internetové formuláře. Jakmile bude dokončena, můžete začít žádat o první úvěr.

Pravděpodobně vás nyní zajímá, jak velkou částku si můžete půjčit. První úvěr se může pohybovat od 100 korun až po horní hranici 6 000 korun. Stanete-li se dlouhodobými klienty, výše úvěru může vystoupat až na dvacet tisíc korun. Pro správné provedení sms půjčky musíte disponovat mobilním číslem a bankovním účtem. Spolu s kopií dokladu totožnosti se dokládá i informace o vašich příjmech.

Je možné úvěr získat, i když byl jinde zamítnut?

Ano. Pokud vám jiná finanční instituce žádost o úvěr zamítla, neznamená to, že byste úvěr touto cestou přes sms půjčky nemohli získat. Toto platí za předpokladu, že nejste u žádné finanční instituce již vedeni jako dlužníci. Pak neexistuje žádná překážka k poskytnutí zažádaného úvěru. Rozhodnutí o tom, zda byla půjčka schválena, přichází taktéž na mobilní telefon. Samotné žádosti o sms půjčky jsou přijímány 24 hodin denně. Jejich vyřizování probíhá pouze v pracovní dny (po-pá), od 9ti do 18ti hodin.

Žadatelé mívají někdy problém s tím, že nejsou schopní splatit úvěr v předem stanoveném termínu. V takové situaci je běžným postupem prodloužení data splatnosti a to o 7, 14 nebo až 30 dní. Pak je účtován navíc příslušný poplatek jako penále za nesplacení včas. Pokud jste poslali žádost o úvěr a stále se nic neděje, doporučuje se zkontrolovat si vlastní registraci. Nemusel být například uhrazen registrační poplatek (standardně ve výši jedné koruny). Jakmile je poplatek připsán na účet příslušné finanční instituce, již nic nebrání tomu, aby byl úvěr poskytnut.

1 Komentář

Napište komentář