Nouze o byty v Praze – boj je na ostří nože!

Nabídka bytů v hlavním městě je sice bohatá, to ale paradoxně vyvolává nouzi. Proč? Nabídku tvoří převážně starší byty, o které moc velký zájem není. Budoucí obyvatelé hlavního města chtějí žít v bytech nových, které mají moderní dispoziční řešení a nachází se v lukrativních lokalitách. Stejný problém je i s rodinnými domy. Pokud chcete bydlet v Praze, musíte se připravit na tvrdý boj! Jak v něm uspět a co se chystá?

Developerské projekty jako volba č. 1

Novostavby v Praze, které uspokojí vysokou poptávku po moderním bydlení, vznikají hlavně díky developerským společnostem. Mezi největší z nich patří Finep. Společnost realizovala již několik projektů, většina z nich je beznadějně vyprodána. Projekty jsou dokonce tak úspěšné, že ty nejlepší byty jsou prodány už ve chvíli, kdy je projekt pouze „na papíře“. Pokud tedy chcete bydlet v moderním duchu, musíte se zaměřit na činnost developera, bedlivě sledovat jeho plány a rychle reagovat. Chystané developerské projekty Praha si prohlédnete na finep.cz.

zpravyhned.cz_finep_cz_01

Mějte jasno ve financích

Developeři zveřejňují své plány na vlastních webových stránkách. Publikují vizualizace projektu. Zajímat vás musí hlavně termín, kdy budou zahájeny rezervace bytů. Než se ale do výběru nového bydlení pustíte, musíte mít jasno v hypotéce. V dostatečném předstihu si zajděte do banky a nechte si vypracovat hypoteční nabídku. V tomto článku najdete několik cenných rad, na co si dát při vyřizování hypotéky pozor. Je lepší si zajít do několika bank, nabídky se mohou lišit. Zatímco jedna banka vás odmítne, jiná vám dá snový úrok pod 2 %.

zpravyhned.cz_finep_cz_02

Co je aktuálně k mání?

Pokud máte zájem o rodinné domy na prodej v Praze, podívejte se na projekty Praha 10 – Štěrboholy a Praha 5 – Stodůlky od Finep. Koupit můžete nízkoenergetické rodinné domy v prestižních lokalitách za velmi výhodné ceny. Nové družstevní byty v Praze jsou aktuálně k mání v rámci projektu Malý háj VI na Praze 10.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář