Nepodceňujte zimní údržbu vozu

Říkáte si při několikáté návštěvě automyčky tento měsíc, že to vlastně nemá cenu? Chyba, právě v zimě záleží na údržbě vozidla více než v jiných ročních obdobích a automyčka by se měla stát vašim věrným společníkem.

Buďte na zimu připraveni

Přípravu na zimu byste měli zahájit ještě před jejím začátkem. Důkladné ošetření a navoskování vozidla před prvními mrazy vám ušetří spoustu práce během zimy. Pokud své špinavé vozidlo omlouváte tím, že je přece zima a mrzne a v takovém počasí se do myčky nesmí, pak jste na omylu. Myčku aut můžete navštěvovat bez ohledu na roční období. A právě v zimě byste ji měli navštěvovat pravidelně, zejména pokud není zima suchá, ale naopak bohatá na náledí a sníh. Blátivé krusty plné sněhu usazené na podvozku nejsou ničím výjimečným. Čím déle budete jejich odstranění odkládat, tím větší problémy si způsobíte. Posypové soli se umí na laku napáchat velké škody a vy budete muset za nějakou dobu začít řešit korozi na podvozku.

Chladné počasí není překážkou pro návštěvu automyčky

Neodkládejte proto návštěvu automyčky. I v zimě jsou pro vás otevřené samoobslužné mycí boxy bkfcarwash.cz/samoobsluzne-bezkontaktni-automycky/, kde váš vůz dostane veškerou potřebnou péči. Jediné, na co byste si měli dát pozor, oproti jiným ročním obdobím, je důkladné vysušení vozu, zejména kolem okýnek a dveří. S umytým autem ale můžete rovnou pokračovat v cestě bez nějakého zdlouhavého zdržení. Věřte, že krátká, ale pravidelná zastávka v automyčce vám udělá větší službu, než když si na jaře zaplatíte ten nejdůkladnější a nejdelší program. Navíc, je v zimě čisté také bezpečnější, protože, co je čisté, to je vidět. Zimní počasí je nevyzpytatelné. Nikdy nevíte, kdy se na vašich cestách změní doslova z minuty na minutu. Z jasné oblohy se můžete ocitnou ve sněhové vánici, kdy budete za volantem klidnější, když budete vědět, že jste vidět.