Nákup nábytku do obývacího pokoje: Dosáhněte na harmonii stylu a funkčnosti

Krásný a dokonale sladěný obývací pokoj je bezesporu snem mnoha majitelů rodinných domků i bytů. Ne každému se ale podaří vytvořit takové prostředí, které se mu bude líbit a pochválí mu jej i návštěvy. Stejně tak je zapotřebí myslet i na funkčnost jednotlivých součástí této místnosti. Potřebujete-li něco schovat, anebo mají-li u vás přespat hosté, musíte mít dostatek prostoru. Jak dosáhnout kombinace elegantního designu a funkčnosti při nákupu nábytku? Jednoduše. Soustřeďte se především na tyto tři základní komponenty a jejich výběr, s nímž vám poradíme.

Stylová a prostorná sedací souprava

Jako první po výmalbě obývacího pokoje byste se měli zamyslet nad pořízením sedací soupravy. Pokud máte dostatek prostoru, nebojte se standardního provedení pro 3 až 4 osoby s tím, že si celý komplet doplníte křesly, případně taburety. Jen u menších interiérů se vyplatí volit rohovou sedací soupravu. U té se hlavně soustřeďte na její levé či pravé provedení. V každém případě musí mít jakákoli sedačka pevný dřevěný základ, silnější potah a optimálně i rozkládání pro vznik dalšího lůžka, případně pro uskladnění povlečení a jiných věcí.

Obývací stěna nemusí být minimalistická

Máte pocit, že v každém moderním interiéru vládne minimalismus? Možná nejde pouze o zdání. V mnohých interiérech tomu tak skutečně je. Vy si ale mnohdy vystačíte s elegantní obývací stěnou, která bude pevná, bytelná a hlavně dokáže pojmout spousty věcí. Na první pohled přitom nemusí obývacímu pokoji nijak výrazně dominovat. Mnohdy lze volit i několik skříněk, které vzájemně zkombinujete, abyste vytvořili vzdušný prostor okolo televize. Moc hezké jsou třeba dvoubarevné kontrastní kombinace skříněk.

Konferenční stolek a doplňky

Při nákupu konferenčního stolku si rozmyslete zejména jeho tvar a materiál, z něhož je vyroben. Hodně oblíbené je dnes především tvrzené sklo. Příliš praktické ale rozhodně není. Z doplňků se do obývacího pokoje nejčastěji dávají různé police. Zajímavé jsou i samolepky a obrazy na stěnu. A kde kvalitní nábytek a doplňky nakupovat? Podívejte se na nábytek Atan.cz a vyberte si online.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář