Mladí se snaží prorazit na YouTube, pomáhají jim kurzy, školení a návody

Je-li vám více než třicet, s velkou pravděpodobností nemáte ani tušení, jak si může někdo vydělávat tím, že točí videa na YouTube. Faktem však je, že YouTuberství se dnes dá považovat za skutečné povolání a je vysněnou profesí mnohých dospívajících.

Vydělávání přes YouTube je pro ně totiž relativně snadné. Natočí video, což je většinou baví, sestříhají ho, což už taková zábava není, nahrají na YouTube a čekají, jak bude úspěšné. Spolu s tím se pojí různé marketingové a podpůrné aktivity, které jim pomáhají získávat diváky i sponzory. Peníze dostávají buď od firem, jež propagují, nebo od YouTube za zhlédnutí videí. Jako bonus se stávají obdivovanou celebritou a vzorem mnohých dětí a dospívajících.

social-media-1233873_1280

YouTube má i svou stinnou stránku

Jenže není všechno tak růžové, jak se zdá. Jelikož na internetu všichni můžeme vystupovat zcela anonymně, i v YouTube světě se vyskytují tzv. hateři. Mladí lidé snažící se prorazit s videi by se tak v prvé řadě měli naučit vypořádat s osobními útoky na internetu. Na to ale obvykle nemyslí a starají se spíš o to, jak získat více zhlédnutí a sledujících.

Mladí si mohou vybrat z různých kurzů a školení

Na fenoménu jménem YouTuberství se snaží vydělávat kdekdo. V knihkupectvích jsou k zakoupení knihy (např. Já, Jůtuber), po celé ČR se čas od času konají různé semináře a školení, tábory s celebritami z videí a velké akce typu Utubering, na nichž se mladé hvězdy setkávají se svými fanoušky.

Spoustu kurzů je ostatně možné absolvovat také přes internet. Jeden z těch nejúspěšnějších nabízí portál VímVíc.cz, jmenuje se prostě Jak se stát Youtuberem. Aneta Růžičková, alias AnyOli, v něm radí, co všechno je vůbec potřeba do začátku, v jakém softwaru stříhat záběry, jak videa oživit či o která témata je zájem.

Napadá vás, jak je možné, že se slavní tak ochotně dělí o své know-how? Je to snadné. Nikdo vám nezaručí, že se po absolvování kurzu na VímVíc.cz stanete bohatým YouTuberem. Klidně můžete znát všechna pravidla úpravy videa a správného vyjadřování, ale dokud neobjevíte něco unikátního, co lidem budete předávat, nikdo si vás v obrovském YouTube světě nevšimne.

1 Komentář

Napište komentář