Levný plyn a elektřina jsou dosažitelné i pro vás

Levnou elektřinu a plyn nemají jen ti vyvolení. Odebírat energie za nižší cenu může každý, kdo projeví zájem. Stačí se jen ozvat nějakému jinému dodavateli, on vám připraví nabídku na míru, a bude-li se vám líbit, rád vám pomůže také s přechodem od vašeho starého dodavatele.

Je možné, že už nyní vám domů proudí levná elektřina a plyn, ovšem jestli o tom pochybujete, asi to nebude tak úplně pravda. V začátku je dobré udělat si průzkum. Na internetu najdete přímo srovnávače, jimž sdělíte svou spotřebu a následně se dozvíte, kolik byste platili u jednotlivých dodavatelů. Pak se můžete sami rozhodnout, k jakému přejdete.

Změna dodavatele neznamená jen zlepšení ceny

Levný plyn a elektřina jsou primárním důvodem, proč lidé mění dodavatele energií. Je tu však ještě jeden, a to konkrétně jednání. Možná se i k vám váš dodavatel chová jako k prostému číslu, které mu generuje zisk. Tak to ale být nemusí. Věřte, že někteří jiní dodavatelé energií se svými zákazníky jednají individuálně, snaží se jim vyjít vstříc a dávají si záležet na tom, aby chápali, za co přesně platí. Dokážete si představit, že byste skutečně rozuměli svému vyúčtování energií? Ano, je to možné!

Při výběru dodavatele pečlivě čtěte smlouvu a všímejte si jednání

Abyste si změnou dodavatele opravdu polepšili, hlídejte si dvě věci. Za prvé smlouvu, která musí obsahovat všechno důležité. Dobře si prostudujte, jestli nebudete nuceni k nějakým poplatkům za služby, které by vlastně cenu plynu či elektřiny navýšily a už by pro vás nebyla natolik výhodná. Dále sledujte, jaké je jednání daného dodavatele. Pokud je ochotný, vyřídí za vás veškerou administrativu a jedná za vás se starým dodavatelem, určitě se svěřujete do dobrých rukou.

A kde takového vhodného dodavatele najít? Poptejte se známých, hledejte na internetu, nebo rovnou zamiřte na https://www.epet.cz/.