Kvalitní vzduchování pro vodní nádrže a lázně

Membránová dmychadla slouží pro provzdušnění kapalinových nádrží, zejména těch vodních. Nejčastější využití nachází u čističek odpadních vod a v pěstírnách ryb. Fungují na principu elektromagnetické oscilace a jsou tak velice účinná a zároveň úsporná. V následujícím článku si povíme, jak o ně správně pečovat, aby sloužila co nejdéle.

Kam a jak zařízení umístit

Membránová dmychadla jsou určena výhradně pro práci s čistým vzduchem. Aby mohla správně fungovat, je potřeba umístit je na místo, kde budou mít dostatečný prostor pro sání čistého vzduchu a pro ochlazování. Jejich povrch může během provozu teplat, nejsou-li zařízení dostatečně ochlazená, dojde k přehřátí. V takovém případě dmychadlo disponuje tepelnou pojistkou pro automatické vypnutí, aby nedošlo k poškození přístroje. Vedle nutnosti sání čistého neznečištěného vzduch je dalším důležitým požadavkem tlak na výstupu. Ten závisí na hloubce vody, ve které je umístěn provzdušňovací element, na délce a průměru potrubí a v ne poslední řadě na dalších zařízeních, jako jsou fitinky a ventily. Pokud je tlak příliš vysoký, dmychadlem prochází málo vzduchu, přehřívá se a nefunguje správně. I membrány a zpětné ventily přehříváním trpí a ztrácejí své vlastnosti.

Péče a údržba

Pakliže budeme dodržovat přesné postupy pro běžnou údržbu, můžeme ji provádět sami bez pomoci odborníka. Membránové dmychadlo se skládá z mnoha komponent, je tedy nezbytné dodržovat přesné pokyny. Zařízení bychom měli udržovat čisté a pravidelně jej kontrolovat. Je důležité jednou za čas vyčistit filtr přístroje, na který se zachytávají nečistoty. První kontrola filtru a jeho čištění by mělo proběhnout přibližně do 500 hodin od spuštění. Membrány by se měly měnit po roce provozu dmychadla.. Nezapomínejte při údržbě zařízení vždy odpojit z elektrického proudu! Pokud si na samotnou údržbu, stačí oslovit dodavatele, od kterého jsme si přístroj pořídili. Společnost Eckold nabízí membránová dmychadla. Tato firma dodává různé druhy strojírenského zboží. Kromě dmychadel zde můžete pořídit také například stroje na lemování plechu, ohýbačky trubek a profilů, plynové vzpěry a řadu dalších průmyslových zařízení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář