E-cigarety jsou skutečně zdravější než klasické cigarety

Tohle a ještě mnohem víc zjistila první dlouhodobá studie. E-cigareta má pro kuřáka tu velkou výhodu, že mu zachová jeho oblíbený rituál pauzy, na kterou se prostě těší. Elektronická cigareta je tak mnohem oblíbenější než ta normální zejména v poslední době. Světová zdravotnická organizace (WHO) chce zakázat kouření e-cigaret také v uzavřených veřejných prostorech, nějaká místa snad milovníkům kouření ale nechá. E- cigarety dostaly na frak, když v září 2016 nabyla účinnosti novela zákona o potravinách a v jejím rámci současně i novely 3 zákonů, které razantním způsobem omezily také možnosti propagace elektronických cigaret. Protikuřácká opatření trápí menšinu kuřáků čím dál víc.

E-cigarety a e-liquidy

E-cigarety, e-liquidy a další náplně do elektronické cigarety mají pro kuřáka tu výhodu, že mu nevezme známý rituál. Elektronické cigarety jsou zdravější než tabák, což studie jasně prokázala. Nové studie vyloučily, že by do těla přinášely více škodlivých látek. První studie začala jejich účinky sledovat už dlouhodobě a má jasný výsledek. Riziko rakoviny je výrazně nižší s e-liquidy, ke kterým paří i náplně do elektronické cigarety, než v případě klasických cigaret. Výsledky mnohaleté práce vědců představil server The Daily Dot.

Elektronická cigareta a studie

Snad každých pár měsíců nyní vyjde studie, která velmi podrobně porovnává účinky kouření elektronických cigaret, které jsou srovnány s cigaretami z tabáku. A pokaždé při zkoumání dojde k trochu jinému závěru. Tento cyklus jednotlivých studií se opakuje už od doby, co tyto e-cigarety na trh dorazily, a tato alternativa možnosti kouření zaznamenala boom mezi kuřáky. I tak si ale nikdo nebyl jistý, zda jde opravdu za zdravější zlozvyk nebo naopak mnohem škodlivější druh kouření než tabák. Výsledek je jednoznačný, významně nižší hodnoty karcinogenů měli v těle kuřáci e-cigarety a odnaučení kuřáci s nikotinovými náhražkami. To vše na rozdíl od těch věrných tabáku, kuřáků obou cigaret a kuřáků, kteřísi zároveň užívají nikotinovou odvykací terapii. Analýza moči a slin 181 účastníků tohoto výzkumu prokázala nižší hladinu chemických látek spojených s rakovinou u 97,5 % testovaných u odnaučených kuřáků, kteří vdechují výpary z elektronických cigaret než u těch dlouhodobých kuřáků. To cituje server The Daily Dot Liona Shahaba.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář