Krokodýlí ZOO v Protivíně vás seznámí s živými fosiliemi

Zoologické zahrady jsou oblíbeným cílem jednotlivců, párů i rodin s dětmi. Právě zde se totiž návštěvníci seznámí se zajímavými druhy živočichů a mohou se dozvědět více nejen o jejich způsobu života, ale také o stupni ohrožení a krocích, které zoologické zahrady podnikají k jejich záchraně.

Každým rokem na naší planetě hrozí dalším a dalším zvířatům vyhynutí. A právě zde nastává důležitá práce zoologických zahrad, které se mimo jiné věnují jejich záchraně. Výjimkou není ani krokodýlí ZOO v Protivíně. Zde se začátkem roku 2017 dokonce povedl světový úspěch. V Protivíně se totiž podařilo odchovat mláďata gaviálů indických, a to jako v první ZOO na světě mimo tropické pásmo.

Kromě klasických zástupců krokodýlů můžete vidět v ZOO krokodýly, kteří jsou něčím výjimeční. Žije zde například jediná bílá samice gaviála sundského na světě Afrodita. Návštěvníky velice oblíbený je také největší krokodýl chovaný v ČR, který dostal jméno Golem.

Historie ZOO

ZOO v Protivíně vznikla na základě zájmu o chov krokodýlů současného majitele pana Procházky. Pan Procházka své první zkušenosti s chovem krokodýlů získal již ve svém mládí, a to ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. Krokodýly sám privátně chová od roku 1996, celistvou kolekci krokodýlích druhů ale začal budovat v roce 2000. V roce 2005 pak otevřela krokodýlí ZOO brány svým prvním návštěvníkům.

Akce pro školy

Krokodýlí ZOO mimo jiné připravila naučnou výstavu pro školy s názvem Pravěká ZOO aneb Cesta do pravěku. V rámci expozice si žáci mohou prohlédnout mláďata, líhně, kostnaté ryby, dermoplasty a kostry různých druhů živočichů a mnohem více.

Navštivte krokodýlí ZOO i vy a seznamte se s tvory, kteří ještě pamatují doby, kdy po naší planetě chodili dinosauři.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář