Jaké jsou možnosti financování při rekonstrukci bydlení?

Bydlení ve starších rodinných domech, které nejsou dostatečně zateplené a nevyužívají moderní energeticky nenáročná zařízení, je v dnešní době poměrně nákladnou záležitostí. Do budoucna tedy musíte počítat s rekonstrukcí. Jak ale sehnat finanční prostředky, pokud nemáte na bankovním účtu peníze k dispozici?

Běžná půjčka

Jednou z možností je klasická půjčka. Tu vám poskytnou banky i soukromé nebankovní společnosti. Úroky obvykle začínají na 5 % v případě bank, nebankovní půjčky jsou mnohdy výrazně dražší, zato však povětšinou neúčelové, takže je peníze možné využít i na něco jiného.

Úvěr na bydlení a rekonstrukci je chytrým krokem

Dobrým řešením je úvěr na rekonstrukci. Zde platí, že když u banky máte zařízené stavební spoření, je možné peníze v řádech stovek tisíců korun získat celkem snadno. Dokonce už ani nemusíte dokládat výši příjmů či ručit nemovitostí, pakliže zrovna nechcete půjčit miliony.

Speciální úvěr na lepší bydlení bývá výhodný v tom, že má nižší úroky nežli klasická půjčka. Příkladem budiž produkt od Modré Pyramidy, kdy získáte peníze s úrokem necelých 5 % ročně.

Dotace sníží náklady na rekonstrukci o desítky tisíc korun

Kromě výhodných úvěrů s nízkými úroky je možné při rekonstrukci bydlení ušetřit ještě jedním způsobem. A tím je dotační program Zelená úsporám. V jeho rámci máte možnost získat nemalé množství peněz, pokud investujete do energeticky nenáročných zařízení, jako jsou kotle na vytápění a ohřev vody, tepelná čerpadla apod. Dotace se pak v určitých intervalech poskytují také na zateplení rodinných domů či výměnu oken.

Tyto úpravy na domě vám do budoucna ušetří výrazné množství nákladů na bydlení, neboť se sníží spotřeba elektřiny. Dobře zateplený dům má energetickou náročnost řádově o desítky procent nižší nežli objekt, který rekonstrukci neprodělá. Investované peníze se vám díky tomu v budoucnu postupně vrátí, navíc dojde k celkovému zkvalitnění bydlení a zvýšení jeho komfortu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář