Jak vybrat sídlo společnosti a nešlápnout vedle? Toto jsou 3 základní možnosti, mezi kterými můžete volit

Jak vybrat sídlo společnosti, chcete-li z tohoto nezbytného kroku vytěžit pro váš byznys co nejvíce? Nevíte si tak docela rady a přitom jako každý podnikatel sníte o tom, že dosáhnete úspěchu a uvítáte proto každý tip, který by vám k němu mohl pomoci? Pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Jak vybrat sídlo společnosti s ohledem na platné zákony

Každá firma musí mít ze zákona registrováno svoje oficiální sídlo, to je obecně známá věc. Ne každý však ví, že existuje hned několik způsobů, kterými se dá tato povinnost splnit. Nebudeme se nyní zabývat takovou možností, jakou je registrace firmy v nějakém daňovém ráji. Taková volba se totiž s ohledem na řadu negativních jevů, ke kterým může v konečném důsledku přispět, ukazuje čím dál tím méně společensky akceptovatelnou. Chcete-li působit na tuzemském, potažmo evropském trhu a vybudovat si image solidního byznysmena, raději na ni rovnou zapomeňte. Co se tedy nabízí dál?

1) Zřídit sídlo společnosti na adrese vašeho trvalého bydliště.

2) Koupit nebo pronajmout kancelářské prostory a firmu oficiálně zaregistrovat tam.

3) Využít služeb některého z provozovatelů tzv. virtuálních kanceláří.

Podnikání z domova může mít své výhody

Někteří lidé by jistě „dali život“ za to, kdyby ráno nemuseli absolvovat mnohdy nepříjemnou a zdlouhavou cestu do zaměstnání. Chcete-li zřídit sídlo firmy u vás doma a provozovat tak vlastní byznys hezky v pohodlí obýváku, těžko vám v tom někdo zabrání. Jedině snad manželka a děti. Je totiž jasné, že uvést do souladu život pracovní s tím soukromým, nemusí být vždy jednoduché. Odehrává-li se obojí pod jednou střechou, zvládne to bez potíží jen málokdo. Faktem ovšem je, že ušetříte nejenom čas nutný k cestě do skutečné kanceláře, ale také peníze, které by spolykal její případný pronájem.

Pronajměte si skutečnou kancelář

Pronajměte si kancelářské prostory a sežeňte si potřebný personál. Obojí si však dnes nezajistíte nijak lacino. Nezaměstnanost je na tak nízké úrovni, že sehnat kvalifikované lidi ochotné pracovat za přiměřenou mzdu, je mimořádně složité. Výše nájmu za nějaké solidní prostory, ve kterých by mohla vaše společnost sídlit, je obzvláště ve větších městech rovněž položkou, která zpravidla výrazněji zasáhne do vašeho firemního rozpočtu. Zejména v případě, že stojíte teprve na počátku svého podnikatelského snažení, nemusí být tedy tato cesta pro vás příliš schůdná. Nicméně nutno konstatovat, že patří stále k nejčastějšímu způsobu provozování byznysu. O tom není sporu.

Víte, že každá pátá firma má u nás adresu ve virtuálním sídle?

Další možností, která se vám za účelem zřízení sídla firmy nabízí, je tzv. virtuální kancelář. Služeb poskytovatelů virtuálních kanceláří využívá již zhruba 20 % tuzemských firem. Nejčastěji se s tímto způsobem provozování byznysu setkáte celkem logicky v Praze, jelikož její atraktivita z hlediska prestiže nemá v domácím podnikatelském prostředí srovnatelnou konkurenci. Má to celou řadu výhod.

A) LZE TAKTO ZÍSKAT NĚKTEROU Z PRESTIŽNÍCH ADRES PRO SÍDLO VAŠÍ FIRMY. To vám obvykle přinese znatelný nárůst počtu nových klientů a rozšíří též řady vašich obchodních partnerů, jelikož adresa v „lepší čtvrti“ dokáže vcelku slušně vylepšit image. Zájem o váš byznys tedy zpravidla stoupne, což jistě pocítí i firemní kasa.

B) NEMUSÍTE SE ZABÝVAT CHODEM SKUTEČNÉ KANCELÁŘE. Tím je míněno, že si nemusíte dělat hlavu s placením nájemného a energií, s pořízením a údržbou vybavení a také vám odpadnou starosti personálního charakteru, což pravděpodobně rovněž oceníte. Ušetřený čas určitě využijete lépe a to ať už k dalšímu rozvoji vašeho byznysu nebo prostě k nutnému odpočinku.

C) PROVOZNÍ ÚSPORY POCÍTÍTE TÉMĚŘ OKAMŽITĚ. Pokud si zvolíte kvalitního poskytovatele vašeho firemního sídla, zajistíte si tím navíc i takové služby, které takřka plnohodnotně nahradí chod běžné kanceláře a to většinou za částku v řádu stokorun. Rozdíl v provozních výdajích (nájem, energie, mzdy atd.) pocítíte tedy ihned.

Některým profesím vyhovují virtuální kanceláře na 100 %

Pro některé podnikatelské obory jsou virtuální kanceláře doslova jako stvořené. Jde pochopitelně o takové profese, které z podstaty svojí činnosti skutečné kancelářské prostory potřebují jen minimálně nebo vůbec. Patří k nim celé spektrum zprostředkovatelů nejrůznějších finančních produktů, IT specialisté, poradenské společnosti a řada dalších.

Každý dle svých potřeb a možností

Faktem je, že každá profese i každý jednotlivec může potřebovat k úspěšnému fungování svého byznysu něco jiného. Záleží tedy jen a pouze na vás, na vašich možnostech, potřebách či představách, který způsob zřízení firemního sídla nakonec zvolíte.

Snad jsme vám dnes poskytli k úvaze alespoň pár potřebných informací, které svým dílem přispějí k vašemu správnému rozhodnutí.

Nebo se nám to ani trochu nepovedlo?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář