Coinbase: Burza kryptoměn nejen pro začátečníky

Lidí, kteří by si přáli vlastnit aspoň trochu nějaké té kryptoměny, přibývá. Zájem rozproudil zejména Bitcoin, jehož cena za poslední roky tolik vzrostla. Podobně jsou na tom ale i další kryptoměny jako Litecoin či Ethereum. Na Coinbase můžete obchodovat se všemi z nich.

Drtivá většina lidí, kteří se rozhodnou nakoupit kryptoměny, se vydává na nějakou burzu. Samostatná těžba absolutně nemá smysl, bitcoinové bankomaty jsou jen v pár městech v republice a koupě od soukromého vlastníka je riskantní. Burza představuje skutečně nejlepší způsob, jak se začlenit na trh s kryptoměnami.

Coinbase je osvědčeným hráčem na trhu

Ať už jste začátečníky, nebo máte s kryptoměnami nějaké zkušenosti, za zvážení určitě stojí burza Coinbase. Na trhu je už od roku 2012, využívá ji přes 15 milionů uživatelů. Po registraci si budete muset ověřit účet pomocí osobního dokladu (občanský, řidičský průkaz nebo pas) a webkamery. Ověření by mělo trvat tři dny, ve skutečnosti ale bývá delší. Ne zrovna rychlé jsou rovněž reakce na e-mailové dotazy – uživatelů je prostě hodně. Jinak však burze nelze téměř nic vytknout.

Na Coinbase lze nakupovat Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash. Mluvilo se i o přidání kryptoměny Ripple, nicméně burza jej zarazila a již nehodlá nabídku rozšiřovat o další měny. Ripple to uškodilo, jeho cena oslabila o zhruba 20 %. Například Litecoin naopak posílil o 45 %, když na Coinbase vstoupil. To je jen další důkaz, jaké má ve světě burza postavení.

Zkusit to můžete i jinde

Existuje i spousta alternativ k Coinbase. Chcete-li nakoupit již zmíněné Ripple, pochodíte na burze Kraken. Zajímavá je rovněž Coinmate, která má účet u Fio banky, takže převod peněz tam trvá pár vteřin. Založili ji totiž Češi. Zkusit sílu investice do kryptoměn lze také na čistě české burze Simplecoin. Coinbase je skutečně jen jednou z mnoha možností, pro začátečníky ale velmi dobrou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář