Co když – se přestanu bát!

      Známe ten pocit skoro všichni. Chceme něco udělat, chceme změnu, chceme víc peněz, chceme lásku, přátelství, chceme úspěch a uznání. Ale.. Vždy máme nějaké to ale. Červíček pochybností nás nahlodává tak moc, že nad námi nakonec vyhraje. A pak používáme nám tak moc známé výmluvy. Vždyť nakonec to zase není tak zlé, mohlo by to být mnohem horší. Je to moc náročné, teď mám jiné starosti, nemám na to čas, nechám to na jindy. Jsem na cvičení unavený, začnu až zítra, dnes si ještě dopřeju pořádnou večeři a tabulku čokolády.

     Přemýšleli jste někdy, jaký by byl Váš život, kdyby jste se přestali bát? O ničem jiném to totiž není. Ať už chceme shodit nějaké to kilo, požádat šéfa o zvýšení platu, oslovit tu dívku z kanceláře, která se na Vás každé ráno usmívá a pozvat ji na večeři.. Všichni něco chceme, říkáme si, že bychom za to dali cokoliv na světě jen, abychom toho dosáhli. Ale už si neuvědomujeme, že jediný, kdo nám může pomoct, dostat se k vytouženému cílí, jsme my sami.

     Chce to hodně kuráže, počítat i s neúspěchem, vstát a jít si za svým snem. Možná to nevyjde. Možná to bude katastrofa. Pak si můžete s čistým svědomím stoupnout před zrcadlo, poklepat si na rameno a říct – ,,jsi dobrej, udělal jsi vše, co bylo ve tvých silách a i když to nevyšlo, jsem na tebe pyšný, že jsi to alespoň zkusil!“ Ale možná se to povede a bude to stát opravdu za to!

     Už jen to, že to zkusíte, Vás posílí, motivuje k dalším krokům a dodá Vám elán. Nic neudělat, nadávat a stěžovat si, jak je to těžké a nespravedlivé, to umí každý. Buďte výjimeční, jděte si za svým a uvidíte, že postupem času se Váš život změní od základů.

 

     Přeji mnoho sil a radosti!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář