Cestování na delší dobu: proč obytný vůz a ne klasické auto?

Plánujete si na léto delší cestování a nechcete se zároveň vázat na mnohdy předražené hotely či penziony? Jste povahou spíše spontánní a program plánujete na poslední chvíli? Tak v tom případě dáte nejspíše přednost vlastnímu dopravnímu prostředku. Kromě klasického auta ale můžete vsadit na obytný vůz, který v mnohém předčí svého o něco menšího příbuzného, a to nejen velikostí. A v čem konkrétně vyniká?

Svoboda bez omezení

Pokud sedíte za volantem obytného vozu, nejste ničím omezení. Jedinou překážkou jsou silnice a Vaše představivost. Nemusíte nic domlouvat dopředu, ani něco plánovat. Stačí mít jen hrubou představu, kam se chcete vydat a nic Vám poté již nebrání v dosažení Vašeho cíle. Žádné rezervace předem, žádné velké a těžké rozhodování, kdy a kam se budete muset dopravit. Jelikož budete mít vše potřebné vždy po ruce, nic Vám nebrání užít si cestování pomocí obytného vozu naplno a bez zbytečných starostí.

oap

Dům na kolečkách

Při cestování obytným autem Vás nebrzdí potřeba shánět ubytování a s tím spjaté nepříjemnosti někam dorazit včas. Bydlení máte totiž již zajištěné, stačí sehnat jen místo na zaparkování. Kromě klasických kempů a speciálních vyhrazených míst můžete nechat Váš domov na kolečkách téměř kdekoliv. Obytné vozy jsou v desítkách provedení a je jen na Vás, zda chcete prostorný několikametrový kolos či dáte přednost něčemu skromnějšímu. Každopádně obě varianty nabízí dostatek pohodlí, a to i na cestách a přesunech. To zajisté ocení především Vaši spolucestující, kteří se nebudou muset tísnit a budou mít dostatek prostoru. Nemusíte utrácet za drahá jídla v restauracích či se spoléhat na jiné podniky nabízející stravu, jelikož si můžete za pár korun udělat vlastní pokrm. Každé obytné auto totiž oplývá i vařiči, které Vám poskytnou dostatek možností, jak ukojit své gastronomické choutky. Cestování s obytňákem se zkrátka vyplatí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář