Kdy navštívit centrum asistované reprodukce?

I přes veškerou snahu jste s partnerem nepřišla do jiného stavu. Trvalo to celý rok a snažení bylo pokaždé neúspěšné. Odhodláte se a zajdete na konzultaci k odborníkům na umělé oplodnění. V centru asistované reprodukce vám udělají řadu vyšetření a odhalí příčinu toho, proč nemůžete přirozeně otěhotnět. Nastává otázka využití asistované reprodukce.

Asistovaná reprodukce

Vajíčka se posuzují z hlediska jejich kvality. Pokud jsou vhodná, odsávají se v krátkodobé celkové anestezii. V opačném případě je doporučeno dárcovství vajíček od vhodné dárkyně. Sperma se dává v den, kdy se odebírají vajíčka, případně, pokud není zrovna partner k dispozici (pracovní cesta atd.), mohou se předem zamrazit.  Pokud nejsou spermie v ejakulátu vhodné, je zde i možnost operativního odebrání spermií, a to rovnou z varlat. Jestliže ani v tomto případě nejsou spermie vhodné k oplození vajíčka, zase se přistupuje k dárcovství, tentokrát spermií. K oplození vajíčka se využívají dvě metody: buďto přímo v těle ženy, nebo mimotělní oplození. V tomto případě se jedná o asistovanou reprodukci. Pokud se jedná o první variantu, jedná se o tzv. inseminaci, kdy jsou spermie pomoci katedru vpraveny blíže k vajíčku.

Asistovaná reprodukce je momentálně nejzásadnější metoda v léčbě neplodnosti. Ke spojení vajíčka a spermie dochází tedy mimo tělo ženy, do dělohy je již zaváděno embryo. Úspěšnost těhotenství dosahuje až 35% na přenos jednoho embrya. Pokud se získá více embryí vysoké kvality, lze embrya zamrazit pro další pokusy, kterým se ve zkratce říká ET. Embrya se uchovávají v tekutém dusíku v teplotě -196°. Kryokonzervace embryí již hrazena pojišťovnou nejsou.

Pojišťovna přispívá na 3 cykly umělého oplodnění (nebo na 4 v případě, že v prvních dvou IVF pokusech jsou je do těla ženy vpraveno jen jedno embryo) , a to ženám od 18 do 39 let. Páry doplácejí  za léky na hyperovulaci a poté za příplatkové služby, které pojišťovna neproplácí. Nejčastěji za prodlouženou kultivaci. Prodloužená kultivace by měla být samozřejmostí, mnoho žen se domnívá, že stačí 72 hodin, ale do 72 hodin se nejedná o prodlouženou kultivaci. Většinou bývá 5 dní a díky této metodě jsou do ženy vloženy jen kvalitní embrya s dobrým předpokladem pro otěhotnění.

Léčba neplodnosti Ostrava – EurofertilCZ a.s.

Pokud jste z Moravskoslezského kraje, doporučujeme podstoupit IVF Ostrava v EurofertilCZ a.s., klinika, která má výborné výsledky a velice příjemný personál v čele s MUDr. Tomášem Jarošem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář