Chystáte se na pěší túru? Poradíme, jak vybrat tu pravou trekovou obuv

Česká republika je nejen zemí chalupářů. Dlouhou tradici tu má i turistika a tremping. Rádi pobýváme v přírodě a často nachodíme řadu kilometrů po upravených stezkách i lesem. Stále více z nás se pouští i do opravdu náročného terénu a neomezujeme se zdaleka jen na naši zemi. Vydáváme se do hor na celém světě a přivážíme si nevšední zážitky a krásné vzpomínky.

Aktivní trávení volného času na čerstvém vzduchu prospívá našemu tělu i mysli

Pohyb je důležitý nejen pro zdravý vývoj těla v dětství. Udržuje nás v kondici po celý život. Jen je třeba volit zátěž a intenzitu odpovídající našemu aktuálnímu stavu. A právě chůze je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jedná se totiž o pro člověka nejpřirozenější způsob pohybu.

Na pěší výlety do přírody potřebujeme kvalitní trekovou obuv. Jak ji vybrat?

Abychom si chůzi opravdu užívali, měli bychom na všechny delší nebo náročnější treky nosit kvalitní a dobře padnoucí boty. Jejich materiál a konstrukce by navíc měly odpovídat klimatickým a terénním podmínkám. V létě oceníme trekové sandály. Ty se ovšem hodí hlavně na upravené turistické stezky. Do náročného a kamenitého terénu bychom měli i za teplého počasí volit pevnou uzavřenou obuv. Pohorky na výpravu do hor by měly mít zpevněný kotník a dokázat nás ochránit před mokrem i chladem. Užitečné rady týkající se výběru outdoorové obuvi najdeme na https://www.eobuv.cz/. Můžeme si v něm vyhledat i informace o používaných materiálech a technologiích.

Infografika: eobuv.cz

Kam se v nových botách vydat?

Česká republika je plná krásných míst. Nádherné treky i pohodlné turistické stezky najdeme v Českém ráji, Česko-Saském Švýcarsku i na Šumavě. Náročné stoupání na Sněžku nás odmění okouzlujícím výhledem do daleka. A na své si přijdeme i v Českém Středohoří.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář